Kontakt

Daniel Mourek „Na kole jezdím od malička, ještě dnes si pamatuji svoji první nehodu na kole jako 5letý při jízdě bez držení, bez helmy, v jedné ruce zmrzlinu, v druhé pár drobných, výmol a pád přes řídítka…Lekce na celý život. Na kole jezdil v okolí každý ze sousedů, táta objížděl pacienty na starém kole bez převodů, máma na skládačce každé ráno v 5hod do práce. Každý dům měl kolárnu plnou kol, která se nezamykala, stezky neexistovaly, autem se jezdilo jen o víkendu a na většina ulic na sídlišti byl zákaz vjezdu…“.
O co těžší je jezdit na kole dnes, hlavně pro děti a starší občany, kam se „posunula“ naše města za čtvrtstoletí od sametové revoluce? Jen těžko se zbavujeme závislosti na autech, ale trend k většímu používání kol je nezvratný. Kdo si projede jakékoliv západoevropské město od Londýna, přes Paříž po Berlín či Vídeň, musí tu změnu zaznamenat. Změna je tady. Komu je jeho město blízké a má ho rád, volí jako dopravní prostředek kolo, ať už na cestě do školy či práce, za nákupem či na výlet a dovolenou.

Kontakt na Daniela:
daniel.mourek@nap.cz,
Dan a Facebook
Dan
a LinkedIn 

 
Adéla Nováková "Mým životním mottem je hledat ve všem to dobré a vždy začít u sebe, jedině tak může být člověk šťastný a prospěšný prostředí i lidem kolem sebe." 
Na jaře v roce 2015 dostudovala obor Regionální geografie UP v Olomouci, díky poměrně pestrým studijním možnostem strávila i nějaký čas v Grazu, kde poznala velmi inspirativní přátelské cykloturistické prostředí. Od té doby její kroky směřovaly k činnostem spojeným s kolem a časem stráveným v přírodě. Ještě před dokončením studia podnikla poutní cestu do Santiaga de Compostela a začala hlouběji uvažovat o zdravém přístupu k životnímu prostředí, nejen uvažovat, ale i podnikat rázné kroky. Ty ji dovedly až k naplňující práci koordinátorky produktů cykloturistiky a cyklistiky v Nadaci Partnerství, zabývá se dále také správou webu Česko na kola. Kromě jízdy na kole, putování, miluje také jógu a meditaci. Jejím životním stylem je podnikání, nejen pracovní, ale hlavně zábavné. 

Kontakt na Adélu
adela.novakova@nap.cz
Adéla a Facebook
Adéla a LinkedIn 
 


Miloslava Erika Veselá

Je autorkou novely Strůjce snů, mimoto publikovala několik povídek. V mládí chtěla pracovat jako literární nebo výtvarný kritik. Rodiče jí to zakázali s tím, že se má živit slušně. Neposlechla, vystudovala politologii a mezinárodní vztahy a v současnosti pracuje jako zahraničně-politický analytik. Před kolem dává přednost koloběžce, protože věří, že je dobré stát vždy alespoň jednou nohou na zemi.Kontakt na Eriku:
M.E.Vesela@seznam.cz
Erika a Facebook 

 
Michal Dub (Cycle4change)


 
"V podstatě se dá říct, že jsem na kole nejezdil od svých dětských let, tak jako většina z nás. Po delším naléhání mého kamaráda jsem se nechal přemluvit a jedno kolo do města si pořídil. Začátky nebyly  jednoduché, jak tomu tak ostatně bývá u většiny věcí:-).
Nyní se o městskou cyklistiku a o kolo vůbec zajímám jako především o nástroj, který má opravdu potenciál zvýšit kvalitu našeho života nejen ve městech. Čemu se věnuji mimo cyklistiku? Rád trávím voný čas focením nebo při běhu."
Michal tvoří poutavé, dobrodružné i poučené příběhy na stránkách Česko na kola. 
Více o Michalovi v sekci Příběhy.

Kontakt na Michala:
cycle4change.cz@gmail.com
Michal a Facebook 
                              
 
 

 

Facebook